Przejdź do treści
Strona główna » News » Gra w piki daje wyniki?

Gra w piki daje wyniki?

Ostatnie zajęcia w grupie Kiery dotyczyły zapisu brydżowego oraz gry w turnieju. W czasie wykładu dowiedzieliśmy się jak się liczy punkty za dany kontrakt, czyli ile zdobywamy, gdy zrealizujemy odpowiedną ilość lew. Wiemy też, co się wydarzy jak weźmiemy nadróbkę. Jeśli nasi przeciwnicy przegrywają (czego serdecznie życzę) to również wiemy, jak to wpływa na zapis. A na niego mają oczywiście wpływ założenia. To wszystko jest nam potrzebne do tego, żeby wiedzieć, co się dzieje w turniejach.

Mamy dwa główne rodzaje turniejów – turnieje na zapis maksymalny (%) oraz turniej na impy. Ciekawe, które z nich spotkamy na najbliższym wyjeździe integracyjnym do Spały? A może warto rezerwować sobie już kolejny termin?

Każdy z tych turniejów różni się podejściem, bo w każdym z nich zwracamy uwagę na co innego. Poza tym, że wiemy jak się liczy się wynik w każdym z nich to również wiemy na co zwracać uwagę jak gramy!

Pierwsze miejsce zajęli Gosia i Tomasz. Na drugim skończyła Ania, a na trzecim Andrzej i Ania. Wyniki można znaleźć tutaj.

W przyszłym tygodniu utrwalimy sobie wiedzę z odpowiedzi i przetestujemy ją na konkretnych przykładach! Jeżeli wiesz ile punktów jest za wygranie 6♠ to daj znać w komentarzu – nie zapomnij o założeniach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *